14.11.2020 r. - Finał Konkursu Światowego.

Honeyview DSC01952

Za nami V edycja Konkursu Światowego Patria Nostra. W konkursie wzięło udział 68 drużyn polonijnych z całego świata (272 uczniów i nauczycieli).

ZWYCIĘZCY KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO

MIEJSCE I    Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków „POLONIA” , Kazachstan, Karaganda

MIEJSCE II    Szkoła Polska im. Marii Curie – Skłodowskiej w Argenteuil, Francja

MIEJSCE III   Ukraińsko polski Sojusz w Równym, Ukraina, Rówe

Finał Konkursu Międzynarodowego Patria Nostra odbył się 14 listopada o godzinie 16.00 w studio Digital Knowledge Village przy ul. Puławskiej 457 w Warszawie.

Uroczystość była zorganizowana w formie wirtualnej i transmitowana na żywo na Facebooku organizatora. Zaproszeni Goście oraz drużyny biorące udział w Konkursie łączyły się  podczas wydarzenia za pomocą aplikacji zoom. Finał transmitowany był na żywo na Facebooku Organizatora. Zasięg :  4127 odbiorców.

Wśród gości uczestniczących w wydarzeniu byli min :

Pani Katarzyna Kucharek – Prezes Fundacji Grupy PKP

Pani  Aleksandra Kucy – Zast. Dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ

Pan Michał Wiśniewski - Wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Pan  dr Marek Kozubel – Wydział Projektów Edukacyjnych IPN

Podczas gali udało się także połączyć z około 30 drużynami z całego Świata

( Kazachstan, Ukraina, Brazylia, Francja, Dania).

Podczas Gali uhonorowani zostali statuetkami Patroni, Fundatorzy i Sponsorzy (KOWR, KPRM, PKO BP, Fundacja PGNiG, KGHM, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Narodowe Centrum Kultury, Lotos, OSM KOŁO, Poczta Polska, MSZ, KSC, ORPEG, Prymas Polski Wojciech Polak).

Honeyview NCK 2