13.10.2021 Finał Konkursu Wielkopolskiego

pn6 wpl 4

W środę 13 października 2021 roku w Kinie Apollo w Poznaniu odbyła się Finałowa Gala Wielkopolskiego Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra.

pn6 wpl

W konkursie Wielkopolskim udział wzięło 264 uczniów i nauczycieli z województwa kujawsko –  pomorskiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego a także szkoły polonijne z Danii, Ukrainy oraz Białorusi.

W ramach tego konkursu powstało 66 filmów i animacji  dotyczących wybranego tematu z ważnych wydarzeń dla naszej  ojczyzny.

Pierwszy raz również w historii Konkursu zespół Fundacji Patria  Nostra postanowił wręczyć nagrodę specjalną dla jednej z drużyn,  która zajęła głosowaniem uczestników 19 miejsce. Wyróżnienie i  nagrodę specjalną za swoją pracę otrzymał Nicolas Maniecki z  Liceum Sztuk Plastycznych

Podczas uroczystości zostały wręczone statuetki honorowe za wsparcie dla Patronów , Sponsorów i Fundatorów nagród w Konkursie.

LAUREACI KONKURSU PATRIA NOSTRA – WIELKOPOLSKA

Miejsce I

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

pn6 wpl 2

Miejsce II

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej

pn6 wpl 3

Miejsce III

Drużyna  Rodziny  Michalewiczów, Kościan

pn6 wpl 4

Wydarzenie  uświetnił  piękny koncert  w wykonaniu  Natalii Marczuk wraz z zespołem.

pn6 wpl 5